Konkurs "Olimpijczycy" dla kandydatów na studentów

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej wraz z Fundacją Aleksandra Jabłońskiego ogłosił kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu "Olimpijczycy".

Konkurs adresowany jest do uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych, którzy są laureatami lub finalistami olimpiad lub wojewódzkich konkursów przedmiotowych z obszaru nauk ścisłych, przyrodniczych lub technicznych oraz zamierzają rozpocząć studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunkach oferowanych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w szczególności na kierunkach fizyka lub fizyka techniczna, nie później niż w roku uzyskania świadectwa maturalnego.

Nagrodę stanowią stypendia naukowe w wysokości 2000zł, 1700 zł, 1400 zł brutto miesięcznie wypłacane przez okres pierwszego roku studiów (10 miesięcy) na WFAiIS.

Sponsorami stypendiów są Apator S.A., Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. oraz Fundacja Aleksandra Jabłońskiego.

Udział w Konkursie polega na przesłaniu zgłoszenia wraz z życiorysem uczestnika konkursu, kopią świadectwa maturalnego, opisem dotychczasowych osiągnięć (z wyszczególnieniem osiągnięć w olimpiadach i konkursach przedmiotowych z obszaru nauk przyrodniczych, ścisłych i technicznych), zainteresowań kandydata oraz planów naukowych, dokumentami poświadczającymi osiągnięcia w konkursach przedmiotowych lub olimpiadach (np. kserokopia dyplomu, oświadczenie organizatorów, itp.).

Terminarz Konkursu:

• ogłoszenie: 20 kwietnia 2018,
  • termin przyjmowania zgłoszeń: 13 lipca 2018 (do godz. 23:59),
  • ogłoszenie listy finalistów: 24 lipca 2018.

Regulamin Konkursu „Olimpijczycy" 2018

Karta zgłoszenia do Konkursu „Olimpijczycy” 2018

Zgłoszenia przyjmujemy na adres: kontakt@fizyka.umk.pl

Zapraszamy do udziału w Konkursie!