Sorry, your browser doesn't support canvas technology


PKA wyróżnia fizykę

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej podjęło uchwałę w sprawie oceny programowej naszego kierunku „fizyka” na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia. Z nieukrywaną dumą informujemy, że PKA wydała ocenę wyróżniającą. 

Program "Astronarium" otrzymał nagrodę „Popularyzator Nauki 2017”

Realizowany przy wsparciu UMK program „Astronarium” otrzymał prestiżową nagrodę „Popularyzator Nauki 2017” przyznawaną przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Certyfikowane laboratorium Siemens

Wydział Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej uzyskał status certyfikowanego partnera firmy Siemens w zakresie przeprowadzania specjalistycznych szkoleń z obsługi i programowania maszyn CNC wyposażonych w układy sterowania Sinumerik (www.siemens.pl/edukacja).

Zajęcia i certyfikaty w programie LabView Academy

UMK podpisał z firmą National Instruments umowę o przystąpieniu Wydziału Fizyki Astronomi i Informatyki Stosowanej do programu "LabVIEW Academy

DAAD sfinansuje wyjazd naszych studentów do instytutów w Monachium

Z przyjemnością informujemy, że Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej, DAAD, przyznała finansowanie na wyjazd 15 studentów astronomii i fizyki z naszego Wydziału do 8 instytutów naukowych w okolicy Monachium w Niemczech (m.in. Max-Planck-Institut für extraterrestrische Physik, Department Chemie and CeNS des Ludwig Maximilians-Universitaet, Max-Planck-Institut für Quantenoptik).