KATEDRA AUTOMATYKI I SYSTEMÓW POMIAROWYCH

Page
Menu
News
Tu jesteś:   KATEDRA > Współpraca > Współpraca z przemysłem

Współpraca z przemysłem


 

     W ciągu ostatnich lat, od chwili powołania kierunku Automatyka i Robotyka nawiązano współpracę z różnymi firmami przemysłowymi:

APATOR S.A. W ramach której opracowano czujniki prądu do zastosowań w pomiarach energii elektrycznej.
Uni-kat Współpraca w zakresie opracowania metod sterowania maszyn wieloosiowych z napędami liniowymi i obrotowymi z wykorzystaniem magistrali EtherCAT.
PIAP Toruń Wdrożono wiele rodzajów maszyn, obecnie trwają pracę nad wdrożeniem układu sterowania na bazie komputera PC i magistrali EtherCAT.
Intermasz Współpraca w zakresie identyfikacji RFID elementów składowych produkowanych wyrobów, współpraca w zakresie programowania obrabiarek CNC, przygotowywany jest wniosek o grant (Voucher Badawczy).
TZMO Współpraca w zakresie opracowania układów sterowania maszyn i urządzeń technologicznych oraz automatycznych, optycznych systemów oceny jakości produktów, wykorzystujących zaawansowane metody sztucznej inteligencji.
 Twerd Opracowanie i wdrożenie mikroprocesorowego systemu monitorującego pracę przekształtnika dedykowanego do odnawialnych źródeł energii w ramach projektu Voucher Badawczy.
SIMENS Współpraca w zakresie programowania obrabiarek CNC z systemem SINUMERIK oraz automatyzacji maszyn i urządzeń technologicznych z wykorzystaniem sterowników PLC (Sinamics).
Page
Menu
News

Katedra Automatyki i Systemów Pomiarowych

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Grudziądzka 5, 87-100 Toruń, Polska

Automatyka i Robotyka - ZOSTAŃ SPECJALISTĄ

Proponujemy Tobie specjalności: automatyzacja maszyn i urządzeń technologicznych, systemy mikroprocesorowe.

SPRAWDŹ NAS!!!

Najbliższe seminarium zakładowe

17.11.2017 godzina 915 sala 397, mgr inż. Michał Skiwski przedstawi referat pt. "Sterowanie ze sprzężeniem od wektora stanu serwonapędu z liniowym PMSM".

Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login