KATEDRA AUTOMATYKI I SYSTEMÓW POMIAROWYCH

Page
Menu
News
Tu jesteś:   KATEDRA > Współpraca > Inne formy działalności

Inne formy działalności


 

Od 2017 roku podpisana została umowa pomiędzy firmą National Instruments a WFAiIS dotycząca przystąpienia do programu „LabVIEW Academy”, dzięki czemu każdy student kończący kurs ma możliwość podejścia do bezpłatnego egzaminu CLAD (Certyfied LabVIEW Assistent Developer) na terenie wydziału oraz otrzyma bezpłatne oprogramowanie LabVIEW w wersji studenckiej. Dodatkowo certyfikat CLAD jest ceniony wśród pracodawców, np. w takich firmach jak: OptiNav, Orion Test System & Automation, KFB Polska Sp. z o.o. czy Veritech Sp. z o.o.

  Prowadzona jest szeroko zakrojona działalność popularyzatorska mająca na celu zachęcenie uczniów szkół średnich do podjęcia studiów w zakresie automatyki i robotyki. Działalność obejmuje m.in. demonstracje laboratoriów Studium Politechnicznego w ramach projektu "Zawsze na Fali" dodatkowe zajęcia na pracowniach wydziałowych dla uczniów w ramach projektu "Szkoła zawodowców" oraz coroczny udział w Festiwalu Nauki i Sztuki.

      Oprócz zajęć przewidzianych w programie studiów Automatyka i Robotyka prowadzone są fakultatywne zajęcia dla studentów przy współpracy z firmą Siemens w zakresie programowania obrabiarek z systemem sterowania Sinumerik przy użyciu oprogramowania SinuTrain. W przygotowaniu są zajęcia fakultatywne realizowane we współpracy z firmą Intermasz w zakresie programowania obrabiarek CNC przy użyciu oprogramowania technologicznego Cobus.

Page
Menu
News

Katedra Automatyki i Systemów Pomiarowych

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Grudziądzka 5, 87-100 Toruń, Polska

Automatyka i Robotyka - ZOSTAŃ SPECJALISTĄ

Proponujemy Tobie specjalności: automatyzacja maszyn i urządzeń technologicznych, systemy mikroprocesorowe.

SPRAWDŹ NAS!!!

Najbliższe seminarium zakładowe

17.11.2017 godzina 915 sala 397, mgr Maciej Gurski przedstawi referat pt. "System pomiarowy z wieloma wielosegmentowymi liniami opóźniającymi implementowany w układzie kintex UltraScale".

Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login