Dostęp do Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów -------------------------------------------------- Zaliczenie studiów podyplomowych następuje w chwili uzyskania zaliczeń (we wskazanej w programie formie np. egzamin, zaliczenie na ocenę itp.) ze wszystkich elementów programu program otrzymali Państwo w dziś wraz z umową. Dokumentacja wyników uzyskiwanych przez cały okres Państwa studiów odbywa się za pośrednictwem programu pn. Uniwersytecki System Obsługi Studiów (USOS). Na koniec studiów z USOS generowana jest karta przebiegu studiów, zawierająca szczegółowe oceny i zaliczenia ze wszystkich przedmiotów. Kartę drukuje się w 2 egzemplarzach: jeden z nich pozostaje w indywidualnych aktach słuchacza, drugi wraz ze świadectwem ukończenia otrzymuje słuchacz. Stan swoich wyników można śledzić na bieżąco poprzez USOSweb, o ile uzyska się dostęp do systemu. Aby uzyskać dostęp, należy założyć konto pocztowe na serwerze UMK. W tym celu należy: 1) Wejść na stronę główną UMK www.umk.pl 2) Kliknąć na link "usługi internetowe" (z prawej strony u góry, pod portretem Kopernika; hasło to czasem zmienia się na "centralny punkt logowania", który prowadzi do tej samej strony) 3) W otwartym oknie pn. "Centralny punkt logowania" należy kliknąć kolejno: "Pomoc" - "Załóż konto"- "Studenci i doktoranci"- "Chcę założyć konto" (uprzejmie proszę zapoznać się wcześniej z regulaminem) 4) Przy rekordzie: "Wskaż typ studiów" należy wybrać po rozwinięciu listy opcji: "Podyplomowe" 5) Wypełnić wskazane rekordy; numer albumu to numer Państwa elektronicznego indeksu w USOS; mogą go Państwo wziąć z numeru konta do wpłat - otrzymają Państwo 15.10.2016 wraz z umową - jest to 6 a potem 5 ostatnich cyfr numeru konta do wpłat ( np. konto do wpłat 22 11602244002 08710200 xxxxx to numer albumu tego słuchacza to 6xxxxx ) 6) Dalej należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlającymi się na ekranie. Jeśli operacji założenia konta dokonają Państwo między 6.00 a 18.00 danego dnia, to dostęp do USOS uaktywni się po 18.00. Jeśli założą Państwo konto między 18.00 a 6.00, dostęp będzie po 6.00. Login i hasło do konta pocztowego służą jednocześnie do logowania na USOSweb.