Toruński Festiwal Nauki i Sztuki


Celem Festiwalu corocznie organizowanego w Toruniu jest popularyzacja nauki, a także sztuki wśród mieszkańców Torunia i regionu. Aktywny udział w imprezie biorą nie tylko pracownicy toruńskich uczelni, ale także lokalnych przedsiębiorstw oraz instytucji, którzy prezentują stosowane w swojej pracy osiągnięcia naukowe lub działania związane ze sztuką.
W ciągu czterech dni prezentowane są osiągnięcia kilkudziesięciu dziedzin nauki, a także sztuki. Wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta i regionu mają wyjątkową okazję do spotkania oko w oko z prawdziwą nauką i sztuką.
Organizatorzy Festiwalu Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Urząd Miasta Torunia
Towarzystwo Naukowe w Toruniu
www.festiwal.torun.pl
Od kuchni poznać mogą miejsca na co dzień niedostępne - naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów, a także przedstawicieli różnych firm oraz instytucji. Festiwal umożliwia poznanie naukowego punktu widzenia na wiele problemów i zjawisk życia codziennego.
Nasze Koło zawsze aktywnie uczestniczy w imprezach festiwalowych, pomagamy przy organizacji imprez w Instytucie Fizyki oraz przygotowujemy własne pokazy i warsztaty dla młodzieży. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych dotychczasowych imprez.

9 Toruński Festiwal Nauki i Sztuki


Ach ta fizyka, gdzie ona jest..?

Jak staraliśmy się pokazać nie do końca prostą fizykę w prostych, codziennych zjawiskach. Było bardzo zimno, gorąco, chwilami przerażająco i wybuchowo. Najlepiej zobaczcie sami!

Wystawa Wielki Zderzacz Hadronów

Wystawa LHC ma na celu w przystępny i atrakcyjny sposób zaprezentować zjawiska fizyczne bądź wybrane urządzenia i przyrządy, które tworzą małe cegiełki budujące CERN.
© Koło Naukowe Studentów Fizyki UMK, Toruń 2008
Stronę przygotował i zawiaduje Marcin Piotrowski, kontakt: knsf.umk@gmail.com