Archiwum wiadomości


23-04-2008

9 Festiwal Nauki i Sztuki

Zapraszamy do obejrzenia relacji z pokazów "Ach ta fizyka, gdzie ona jest..?" zorganizowanych przez nas w ramach 9 Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Staraliśmy się pokazać nie do końca prostą fizykę w prostych, codziennych zjawiskach. Ponadto bralismy udział w wystawie Wielki Zderzacz Hadronów.
W galerii przedstawiamy krótką fotorelację z tych pokazów.
12-11-2008

VII OSKNF zakończona sukcesem!!!

W VII Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyków wzięło udział pięcioro spośród nas, pokazaliśmy cztery postery i dwa referaty. "Kwarki i sKwarki" Macieja i Marcina zajęły drugie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację. Więcej na: oficjalnej stronie VII OSKNF
Fotorelacja w galerii.
10-11-2008

Wielki Zderzacz Hadronów - Jak to działa?

Tegoroczne "Jak to działa?" poświęcone jest Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów LHC - największemu urządzeniu badawczemu zbudowanemu na Ziemi..
Wystawa w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki odbywa się w dniach 15 - 23 listopada na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Wiecej o naszym udziale tutaj.
18-06-2008

Kurs letni: inżynieria kwantowa

Centrum Inżynierii Kwantowej Atomów i Światła ma zaszczyt zaprosić doktorantów, magistrantów i studentów ostatnich lat Wydziałów Fizyki i Chemii, którzy zamierzają zajmować się w swojej pracy badawczej inżynierią kwantową (chłodzenie optyczne, zimne atomy, chemia kwantowa, informatyka kwantowa, optyka kwantowa) do wzięcia udziału w bezpłatnym, dwu-stopniowym szkoleniu w zakresie inżynierii i technologii kwantowej: czerwiec (4 tygodnie) i wrzesień (4 tygodnie). Szkolenie zostało przygotowane przez profesorów z Centrum Inżynierii Kwantowej Atomów i Światła, na zlecenie Narodowego Laboratorium Technologii Kwantowych. Szczegóły na http://www.fuw.edu.pl/~cikas/

18-03-2008

European Summer University

Europejski Letni Uniwersytet w Strasburgu we Francji organizuje spotkanie studentów fizyki z Europy. Spotkanie odbywa się w dniach 28 czerwca - 4 lipca 2009. Istnieje mozliwość całkowitego pokrycia kosztów wyjazdu, oferta jest skierowana do studentów conajmniej po trzecim roku. Więcej na stronie organizatorów. Oferta wydaje się ciekawa, warto ją przemysleć.
20-11-2008

Konferencja ICPS 2009 Split

W tym roku XXIV Międzynarodowa Konferencja Studentów Fizyki odbędzie się w Splicie w Chorwacji w dniach 10-18 sierpnia 2008.
Jeśli jesteś zainteresowany udziałem koniecznie zapoznaj się ze szczegółami wyjazdu.
10-10-2008

Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków

Studenckie Koło Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (SKFiz UW) ma przyjemność zaprosić na VII edycję Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyków (VII OSKNF), która odbędzie się w dniach 7-10 listopada 2008 na Kampusie Ochota w Warszawie.
Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków to coroczna konferencja, w której biorą udział aktywni studenci fizyki i pokrewnych kierunków z całego kraju. OSKNF odbywa się co roku w innym mieście, a organizacją zajmują się studenckie koła naukowe działające na miejscowych uczelniach. Konferencje te zyskały sobie dobrą sławę dzięki doskonałej organizacji i ciekawym wystąpieniom.
30.09.2008

Festiwal Nauki Małego Człowieka

W dniach 27-28 września byliśmy na Festiwalu Nauki Małego Człowieka odbywającym się na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Karolina i Tomek wystąpili w audycji na żywo z udziałem dzieci w Trzecim Programie Polskiego Radia. Relacja i zdjęcia w galerii
28.04.2008

8 Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

dobiegł Końca. Imprezy organizowane przez KNSF, czyli "Przybądźcie i zobaczcie jak kręci się Ziemia" oraz "Czym latawiec przyczynił się do powstania USA?" można uznać za udane.
Niedługo na naszej stronie pojawi się większa relacja z Festiwalu oraz galeria zdjęć. Póki co kilka zdjęć z naszych imprez można znaleźć w galerii festiwalowej.
Strona główna >>

© Koło Naukowe Studentów Fizyki UMK, Toruń 2008 - 2010
Stronę przygotował i zawiaduje Marcin Piotrowski, kontakt: knsf.umk@gmail.com