Osiągnięcia

Działalność oraz najważniejsze osiągnięcia KNSF na przestrzeni ostatnich kilku lat.

2013

Międzynarodowa Konferencja Studentów Fizyki ICPS Edynburg 2013

ICPS jest międzynarodową konferencją, bodajże najważniejszą dla wszystkich studentów fizyki. Na tej konferencji Marta Pałucka zaprezentowała referat pt.”Light propagation inside three level atomic medium”, który był sfinalizowaniem jej pracy licencjackiej.

OPTO Meeting for Young Researchers

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć OPTO Meeting na naszym wydziale. Była to okazja nie tylko do zaprezentowania się na arenie międzynarodowej, ale także do poznania młodych naukowców z całego świata.

Ogólnopolska Konferencja Kół Naukowych Fizyków „Piknik Naukowy 2013″

Tradycyjnie już „Piknik Naukowy 2o13″ odbył się w malowniczym górskim krajobrazie, tym razem w niewielkiej wsi Kamesznica, koło Milówki. Oprócz wygłoszenia referatu pt.” Sygnał Gaussowski i propagacja światła” przez Martę Pałucką, członkowie KNSF mieli okazję wziąć udział w podchodach zorganizowanych przez studentów Uniwersytetu Śląskiego.

XIII Festiwal Nauki i Sztuki

Z okazji XIII Festiwalu Nauki i Sztuki przygotowaliśmy program pt.”Tunelując przez fizykę”, dzięki któremu dzieci i młodzież mogły poznać najważniejsze i przełomowe doświadczenia z historii fizyki, poczynając od czasów filozofów greckich, a na najnowszych odkryciach mechaniki kwantowej zakończywszy. Festiwal przyniósł sporo radości zarówno nam, w trakcie przygotowań, jak i odwiedzającym nas uczniom. Otrzymaliśmy nawet listowne podziękowania od jednej ze szkół!

Święto liczby PI

Z okazji święta liczby PI (oraz TAU), które na naszym wydziale organizowane było przez toruński oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego, przeprowadziliśmy sondę wśród pracowników naukowych i doktorantów naszego instytutu. Celem było pokazanie naszego przywiązania do liczby PI oraz lekkiej niechęci wobec TAU. Zrealizowany filmik jest zamieszczony przy opisie tej imprezy.

Winter Kindergarten of Theoretical Physics

Zimą uczestniczyliśmy w międzynarodowej konferencji w Lądku Zdroju, którą zorganizowali studenci z Koła Naukowego Fizyków „Migacz” z Wrocławia. Mieliśmy możliwość zaprezentowania się poprzez dwa referaty, które wygłosili Piotr Skrzyniarz i Grzegorz Kowzan oraz poster. Warto wspomieć, że Marta Pałucka za swój poster została uhonorowana nagrodą „Best Poster Audience Award” przez wszystkich członków konferencji.

2012

Fizyczno – Astronomiczna Konferencja FAK2012

Mieliśmy przyjemność uczestnictwa w konferencji zorganizowanej przez Koło Naukowe Fizyków „Migacz” oraz Koło Studentów Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Marta Pałucka i Krzysztof Masloch wygłosili referat pt. „O kulach i linach. Budowa Wahadła Foucaulta”.

Międzynarodowa Konferencja Studentów Fizyki ICPS Utrecht 2012

Dwoje naszych członków miało okazję zaprezentować się na międzynarodowej konferencji. Piotr Skrzyniarz oraz Grzegorz Kowzan prezentowali poster „Implementation of simple semi-empirical methods for computing absorption maxima of organic compounds in Mathematica”.

Święto liczby PI

Z okazji obchodów Święta liczby PI przeprowadziliśmy sondę uliczną na jej temat. Sonda ta pokazywana była podczas imprezy zorganizowanej przez toruński oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

2011

Urodziny Feynmana

Z okazji obchodów urodzin Richarda Feynmana zorganizowaliśmy cykl wykładów dotyczących jego życia oraz działalności naukowej połączonych z występem bębniarza.

Kopernikańskie Sympozjum Studentów Nauk Przyrodniczych

Jako członkowie komitetu organizacyjnego we współpracy z SKNB ‘Biotechnologia Thoruniensis’, Studenckiego Koła Naukowego Biologów, SKNCh oraz SKNG zorganizowaliśmy sympozjum dotyczące zastosowania wiedzy w praktyce.

2010

IX Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków

Tym razem to my organizowaliśmy OSKNF-a. Na IX edycję przyjechała rekordowa ilość 93 uczestników.

2009

Projekt „Back to school”

W semestrze letnim nasze koło realizowało projekt „Back to school”, którego ideą była popularyzacja fizyki w szkołach. Odwiedziliśmy kilka szkół podstawowych i gimnazjalnych, których absolwentami są nasi członkowie. Przeprowadziliśmy też pokazy fizyczne dla dzieci z Fundacji Wiosna.

VIII Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w sesji fizyków i po raz kolejny jeden z naszych referatów znalazł się w pierwszej trójce, a dokładnie na pierwszym miejscu!

Udział w Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki

  • Współorganizacja wystawy „Wielki Zderzacz Hadronów. Jak to działa?”
  • Pokazy fizyczne „Ach ta fizyka, gdzie ona jest…”
  • Wykład Mikołaja Schmidta „Wielkie eksperymenty naukowe współczesnej fizyki”

Międzynarodowa Konferencja Studentów Fizyki ICPS Split 2009

W tym roku czworo studentów z naszego koła uczestniczyło w konferencji w Chorwacji.

2008

VII Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków

Pięcioro studentów pokazało 4 plakaty i dwa referaty, w tym „Kwarki i sKwarki” – druga nagroda w konkursie na najlepszą prezentację.

Festiwal Nauki Małego Człowieka w Warszawie

Na naszym stoisku dzieci mogły zgłębić tajniki cząstek elementarnych oraz dowiedzieć się jak powstaje dźwięk. Ponadto dzieci dowiedziały się jak konstruowane są roboty na przykładzie prostych zabawek-modeli.

Międzynarodowa Konferencja Studentów Fizyki ICPS Cracow 2008

Pięcioro studentów fizyki zaprezentowało referaty dotyczące ich własnych badań i zainteresowań.

Udział w Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki

  • „Czym latawiec przyczynił się do powstania USA” – pokazy fizyczne, połączone z przedstawieniem teatralnym zorganizowanym we współpracy z grupą teatralną P.I.G. – Przedsiębiorstwo Indywidualnej Groteski.
  • „Przybądźcie i zobaczcie jak kręci się Ziemia, czyli rzecz o wahadłach” – warsztaty przy wahadle Foucault.

Możliwość komentowania jest wyłączona.